Pleseň vzniká v nedostatočne vetraných miestnostiach. Jej obľúbenou lokalitou je sprchový kút, kúty miestnosti, vaňa a kachličky. Miestnosti, ktoré sú nedostatočne vetrané alebo sprchový kút, kde ostala voda a pena po sprchovaní sú najrizikovejšie. Poradíme ako na to, aj na vodný kameň a ako predĺžite životnosť antikorovej ocele.
Koniec plesniam v kúpeľni
Na pleseň v kúpeľni pomôže peroxid vodíka. Peroxid vodíka v spreji alebo jeho roztok naneste na plochu, počkajte tri až päť minút a po chvíli zmyte. Aby ste zabránili plesniam rozrastať sa vo vašej kúpeľni, dbajte nato, aby bola dobre vetraná a podlaha sprchového kúta suchá.
Ako na vodný kameň
Kamenistá voda môže poškodiť kohútiky a batérie v umývadlách, vtedy vzniká takzvaný vodný kameň. Nepoužívajte drôtenú kefu či iné predmety, ktoré by mohli poškriabať umývadlo a kohútiky. V tomto prípade potrebujete obyčajný ocot. Na bavlnenú handričku naneste trochu octu, nechajte krátku chvíľu pôsobiť a zmyte vodou. Kohútiky sa budú lesknúť.
Predĺženie životnosti antikorovej ocele
Umývadlá z antikorovej ocele si dokážu zachovať svoj pôvodný vzhľad vďaka minerálnemu oleju. Raz do týždňa naneste na handričku trochu minerálneho oleja, utrite ňou umývadlo a nechajte olej pôsobiť. Minerálny olej pomôže odstrániť zaschnuté zvyšky zubnej pasty v umývadle. Toto môžete rovnako skúsiť aj v kuchynskom dreze, ak je rovnako z antikorovej ocele.